CheckINN
STARTUP
PROGRAM
--
nap
--
óra
--
perc
--
másodperc
JELENTKEZÉS LEZÁRULT
2021
SZEREZD MEG AZ AKÁR
20 millió Ft kezdőbefektetést is!
A PROGRAMRÓL
A Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány kezdeményezése, a CheckINN Turisztikai Innovációs Verseny és a Startup Campus idén közösen indítja el a CheckINN Startup Programot. Az inkubáció keretében az ötlet vagy prototípus fázisban lévő, és a turizmusban alkalmazható újító projekteknek biztosít online üzletfejlesztési képzést, szakmai mentorációt és akár 20 millió forintos kezdőbefektetést.
KIHÍVÁSOK
A jövő turizmusa felé már korábban is megjelentek azok a fenntarthatósági és digitalizációs elvárások, amelyekre a koronavírus járvány és annak utazásra gyakorolt hatásai most csak még jobban ráerősítettek. Ebből adódóan a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány kihívásai azokat a kulcsterületeket érintik, ahol a legnagyobb szükség van újító ötletekre és innovatív megoldásokra, de emellett is várjuk azokat a startup ötleteket, amelyek a turizmus és a vendéglátás bármely más szegmensét tennék jövőtállóvá.
A koronavírus világjárvány következtében még inkább előtérbe kerültek azok a digitális, vagy szolgáltatásokat digitalizáló megoldások, amelyek segítik a kontaktmentes utazást és élményszerzést (pl. self check-in, digitális szobakártya).
A turizmus újraindulásában most kiemelt szerephez juthatnak azok az innovációk, amelyek lehetővé teszik a minél biztonságosabb, lehetőleg digitális megoldásokat, amelyek segítségével csökkenteni lehet a felesleges érintkezések számát.
Lehet-e jobban, okosabban? Szintén a világjárvány következménye, hogy számos eddig nagyon népszerű desztináció, amely azelőtt az overtourism jelenségével küzdött, most „fellélegzett”. Sok szakértő úgy véli, hogy itt a remek lehetőség most máshogy csinálni, felelősségteljesebben utazni és gondolkozni. Ide tartozhat minden olyan innováció, amely a fenntarthatóságot célozza.
Lehetnek-e utazásaink zöldebbek és intelligensebbek a 2020. március előtti időszakhoz képest? Néhány turisztikai szereplő már fogadni is merne rá. Sokan már máshogy terveznek a turizmus új érájában, vagyis a posztkorona időszakában. Ez a turizmus legyen sokkal okosabb, zöldebb és a legfontosabb, hogy kevésbé zsúfolt. Míg a fenntartható turizmus célja az utazáshoz kapcsolódó társadalmi és környezeti hatások ellensúlyozása volt, addig az ökoturizmus és aktív turizmus egyik új célja a „regeneráló vagy regeneratív utazás”, vagyis, hogy az adott desztinációt jobb állapotban hagyjuk magunk után, mint érkezésünk előtt. De vajon ez milyen innovációk által lehetséges?
Globálisan fokozatosan megkezdődik a járatok visszaállítása, a légitársaságok pedig egyre nyitottabbak arra, hogy enyhítsenek az utazáshoz kötött feltételeken (pl. PCR teszt vagy az utazás előtt 2 órával elvégzett gyorsteszt). A tavalyi évhez képest globális szinten fokozatosan emelkedik a repülőjáratok száma, a 2019-es állapotok elérése azonban 2-3 évet is igénybe vehet. Így a turisták is ez idő alatt limitáltan vehetik igénybe ezeket a szolgáltatásokat. Az egészségügyi biztonság és a járatok folyamatos üzemelésének fenntartása érdekében több módszertani kísérlet is született, a leginkább meghatározó az úgynevezett védettségi igazolványok (pl. IATA) használata. Melyek azok az innovációk, amelyek elősegítik a légiközlekedés mihamarabbi biztonságos újraindulását? Vajon elegendő-e a védettségi igazolvány és a szeparációs funkciót betöltő „origami” ülések alkalmazása a repülőkön, ahol sok ember, kis helyen egy zárt légtérben utazik?
MENTORAINK
Somlyai Zoltán
szálloda divízió vezető,
BDPST Hotel Management
Bacsi Krisztina
a Turizmusakadémia
szakmai vezetője
Hegedűs Attila
Partner, ügyvezető igazgató BDO Magyarország Pénzügyi és Ingatlan Tanácsadó Kft
Ilyés Noémi
CheckINN, innovációs programigazgató
Koltányi Gergely
Digitális képzési
szakértő
Kiket várunk?
Mit nyújt a program?
-
Egy skálázható, innovatív ötletet
-
Ötlet, prototípus fázis
-
Turizmus területéről
-
legalább 2 fős, elkötelezett csapatot
-
Online üzletfejlesztés kiváló előadókkal
-
Szekértő mentorok a turizmus különböző területeiről
-
Akár 20 millió forintos tőkebefektetés
PROGRAMTERV
Jelentkezési határidő
Bekerülő csapatok
kiértesítése
Demo Dayre bekerülő
csapatok bejelentése
Demo day
Szeptember 2.
Május 23.
Június 2.
Július 19.
Kiválasztás
Május 24-28.
Üzletfejlesztési
képzés
Június 7 - július 16.
Felkészülési időszak:
üzleti és pénzügyi tervezés
Július 19 - augusztus 16.
INKUBÁCIÓ
TEMATIKÁJA
Lean startup módszertan
1
Lean canvas és business model canvas módszertan
2
UX/UI, szolgáltatás- és terméktervezés, termékstratégia
3
Csapat- és időgazdálkodás
4
Piacra jutási stratégia
5
Stakeholder mapping módszertan
6
Storytelling kommunikáció
7
Nemzetközi validáció
8
Szellemi tulajdon (IP) az SZTNH szakembereivel
9
Ügyfélszerzés és értékesítés
10
Pitch deck és one-pager elkészítése
11
Pitch felkészítés
12
GY.I.K.
Kik jelentkezhetnek az inkubációs programba?
+
Minimum két fős csapatok jelentkezését várjuk, 18 év felett, lokációtól függetlenül az ország bármely pontjáról. Ötlet vagy prototípus fázisú hardver és szoftver projektek, a turizmus, vendéglátás, szállodaipar és kapcsolódó iparágakból.
Mire van szükség a jelentkezéshez?
+
A jelentkezési felület pontos kitöltésére és választhatóan egy 1- max. 2 perces bemutatkozó videó feltöltésére. A videóban a következőket várjuk tőletek:
-
csapattagok bemutatása,
-
megoldás rövid ismertetése,
-
és miért szeretnétek részt venni a programban, mit vártok tőle.
Mit kell vállalnia a csapatnak a programba való bekerüléskor?
+
Minden képzési alkalmon jelen kell lennie minimum egy csapattagnak.
Az inkubációt záró Demo Day-en, a meghívást kapó csapatok prezentálják ötletüket.
Minden képzési alkalmon kötelező a részvétel? Mi történik, ha nem tudsz részt venni?
+
A minimum követelmény, hogy legalább egy csapattag képviselje jelenlétével a projektet minden képzésen.
Mekkora befektetést lehet kapni a program végén?
+
A program végén a Hiventures és Startup Campus Inkubátor befektetőktől lehet társbefektetői ajánlatot kapni. A Hiventures és Startup Campus Inkubátor kezdő befektetési ajánlata 20 millió Ft.
Milyen feltételeket kell teljesíteni, hogy befektetést kaphasson a csapatod?
+
A Hiventures és Startup Campus Inkubátor innovatív projekteket vár, amelyek jelentős növekedési potenciállal bírnak. A csapatnak kész koncepcióval kell rendelkeznie a termékre vagy szolgáltatásra vonatkozóan.
A kiválasztott csapatok a Demo Day-en prezentálhatják ötleteiket, ahol pozitív döntés esetén elkezdhetik a befektetési folyamatot.
A befektetési folyamat az alábbi lépésekből áll:
-
Online jelentkezés a Hiventures weboldalán
-
Pénzügyi és üzleti terv megküldése (ezek elkészítésében segít a Program)
-
Befektetési Bizottság előtt történő pitch
-
Befektetési Bizottság döntése
-
Szerződéskötés és cégalapítás
-
Folyósítás
A programban való részvétel garancia-e a tőkebefektetésre?
+
A programban való részvétel nem jelent garantált befektetést, azonban előnyt jelent, hiszen a Hiventures és Startup Campus Inkubátor végig tudja kísérni a csapatok fejlődését. A befektetési döntési folyamaton ugyanúgy végig kell mennie minden csapatnak, a képzésen való részvétellel azonban ez a folyamat sokkal gyorsabb lehet, mint külső jelentkezéseknél.
Mi történik, ha a csapat külföldön él?
+
A program és a teljes képzés online formában valósul meg, így a világ bármely pontjáról várjuk a résztvevőket. Azonban a Hiventures befektetését kizárólag Magyarországon bejegyzett cég kaphatja meg.
Szükséges-e céget alapítani a program során?
+
Nem, pozitív befektetési döntés esetén lehetőség van a befektetővel együtt történő cégalapításra, amelyre a képzési program elvégzése után is sor kerülhet.
Mekkora tőkével kell rendelkezni a cégalapításhoz?
+
Az alapítók részéről elvárt önerő mértéke min. 300.000 Ft. Kft alapításához szükséges törzstőke fennmaradó része a befektetésből is befizetésre kerülhet.
Milyen jellegű tanácsadást biztosít a Hiventures a csapatoknak?
+
A Hiventures ismerteti a befektetési folyamatot és elvárásokat, biztosítja az üzleti tervezéshez szükséges sablonokat, valamint a tervezés során visszajelzésekkel látja el a csapatokat.
PARTNEREK