top of page
Szerző képeStartup Campus

360 millió forintból indulhat 13 magyar innovatív vállalkozás

13 innovatív vállalkozást részesít 360 millió forint összértékű támogatásban és befektetésben a következő 2 évben a Startup Campus Inkubator Zrt. Ennek keretében 3 üzletfejlesztési/inkubációs program indul idén nyáron, melyeknek célja a korai fázisú innovatív vállalkozások üzleti- és termékfejlesztése, mentorálása, valamint az induláshoz szükséges tőkebefektetésre való felkészítés.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által támogatott Startup Factory befektetői program 2 milliárd forinttal segíti a hazai startup inkubátorok munkáját. A programban az a hét pályázó részesült támogatásban, akik piaci jártasságukkal, szakmai módszertanukkal és globális kapcsolatrendszerükkel elengedhetetlen eszközei a magyarországi startup ökoszisztéma dinamizálásának. A Startup Campus Inkubator Zrt. összesen 294 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el, melyhez 20%-os önerőt biztosítva 360 millió forint befektetést továbbít az induló vállalkozásoknak. Pályázati elvárás a startupok fejlődési útjának folyamatos segítése és követése, egy fenntartható üzleti modell kialakítása, valamint a befektetésre való alkalmasság elérése.


“A Startup Campus egy európai központú innovációs ügynökség és startup inkubátor, irodáink megtalálhatókat Debrecenben, Budapesten, Győrben, Berlinben és Londonban. 2016 óta valósítunk meg innovációs programokat állami és vállalati partnereinkkel. Ennek keretében oktatási, inkubációs, befektetési, értékesítési és külföldi piacra lépési szolgáltatásokkal segítjük az innovatív projekteket ötlet fázistól a nagy növekedési potenciállal rendelkező kkv-kig. Az elmúlt 5 évben 25 vállalkozásba fektettünk be és programjainkon keresztül több mint 100 magyar innováció létrejöttét támogattuk, ezzel hozzájárulva a hazai gazdaság versenyképességéhez. Ezt a munkát fogjuk folytatni a Startup Factory keretében is “– mondta Kovács Zsolt a Startup Campus vezetője.

A program során a Startup Campus induló vállalkozások számára 5 millió forint, magvető fázisban lévő cégeknek 64 millió forint támogatást és befektetést nyújt. A pénzügyi finanszírozás mellett iparági és szakmai szereplők bevonásával inkubációs képzéseket biztosít a legjobb hazai innovációk számára. Az alábbi tízhetes üzletfejlesztési és befektetési programok tapasztalt képző- és mentorgárdával, egyéni tanácsadással, intenzív üzleti képzéssel és befektetésre való felkészítéssel is segítik a startupokat.


A SportTech Startup Program olyan csapatok jelentkezését várja, akik a sportegészségügy és rehabilitáció, sporteszköz-technológia, sportmenedzsment, szurkolói élményfejlesztés vagy akár az egészséges életmód területén indítanának vállalkozást. A Startup Campus University programra bármilyen olyan ötlet vagy prototípus fázisú projekttel lehet jelentkezni iparágtól függetlenül, amiben részt vesz legalább egy egyetemi hallgató. Továbbá a program kiemelten várja a kikötői logisztika és tengeri áruszállítással kapcsolatos ötleteket. A CheckINN Startup Programba a turizmushoz kapcsolódó innovációkkal lehet csatlakozni. Ezen belül a program kiemel néhány kulcsterületet, így a repülés jövőjéhez, az okos utazás és desztinációk, vagy akár kontaktmentes élmények kérdésköréhez is érkezhetnek megoldások.

A nyári inkubációs programokra való jelentkezésre a www.startupcampus.hu online felületein van lehetőség május 23 éjfélig.


Comments


bottom of page